onet.pl PATRONAT
Opis wyprawy
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Wyprawy dla zuchwałych

Powr�t
Wyprawa do Peru
Wyprawa
Wyprawa prowadzi szlakiem najbardziej magicznych miejsc w Peru, w szczególności tych najbardziej energetycznych, żeby można było naładowac tam pozytywną energią akumulatory na cały rok, a więc:

Machu Picchu, puszcza amazońska, jezioro Titicaca, płaskowyż Nasca, gdzie pozostawiono tajemnicze wzory na ziemi, Cuzco - stolica pradawnego państwa Inków, przeznaczona im przez Boga Słońce, nazywana przez nich Pępkiem Świata.

Termin wyprawy - do uzgodnienia. Tutaj znajdziesz dokładny plan wyprawy .

Zobacz galerię fotografii z magicznych miejsc w Peru , które odwiedzimy.
Program wyprawy

Dzień 1
Wylot z Polski. Przylot do Limy

Dzień 2
City tour po kolonialnej i współczesnej Limie, 9-cio milionowej uderzającej kontrastami metropolii.

Dzień 3
Przelot do Puerto Maldonado, małego miasteczka w środku Amazonii. Po przylocie transport do Hotelu, gdzie zostawiamy w depozycie hotelowym bagaż zasadniczy. Z bagażem podręcznym (najlepiej małym plecakiem) przepływamy motorówką rzeki Madre de Dios, a wedrujemy 4 kilometry przez dżunglę do Jeziora Sandoval. Wieczorna wyprawa czółnem z lokalnym przewodnikiem po jeziorze Sandoval, `polowanie` na kajmany, podziwianie tropikalnej fauny i flory. W jeziorze Sandoval można napotkać gatunki zagrożone wyginięciem: czarną jaszczurkę, amazońskie wydry. Kolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu wyprawa czółnem po jeziorze Sandoval i piesza wyprawa w głąb dżungli,  gdzie rosną m.in. orchidee, begonie, rośliny lecznicze, cedry, drzewa mahoniowe; żyją małpy, mrówkojady oraz egzotyczne ptactwo. Powrót do Puerto Maldonado. Nocleg.

Dzień 5
Przelot do Cusco (w języku keczua Qosqo = pępek Świata), zakwaterowanie w hotelu, czas na aklimatyzacje.Opcjonalne: Po południu odwiedzamy Świątynię Słońca (Korikancza), później wyruszamy na wycieczkę do ruin Sacsayhuaman, miejsca kultu Quenqo, i Świątynię poświęconą kultowi Wody: Tampumachay, gdzie z wnętrza ziemi płynie strumień nieskazitelnej wody ceremonialnej. Można ją pić bezpośrednio ze strumyka lub jako składnik piwa z browaru w Cusco.

Dzień 6
Wcześnie rano wyjeżdżamy pociągiem ze stacji San Pedro na całodzienną wycieczkę do Sanktuarium Machu Picchu, czyli Zaginionego miasta Inków, odkrytego przez Hirama Binghama w 1911 r. Nocleg w Cuzco.

Dzień 7
Przejazd do Puno, miasta nad jeziorem Titicaca - najwyżej położonym jeziorem żeglownym na świecie. W drodze postój przy Świątyni Boga Wiracocha, obiad w miejscowości Sicuani. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 8
Odwiedzamy pływające wyspy Uros, zamieszkałe przez górali ze szczepu Ajmara. Płyniemy łódką z trzciny totora rosnącej u wybrzeży. Przejazd do Doliny rzeki Colca, 23 lata temu zdobytej przez polską grupę kajakarzy Canoandes. Krajobraz jest surowy, ozdobiony jedynie kaktusami i ostrą trawą ichu. Powrót do Puno.

Dzien 9

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Juliaca i przelot do Limy (09:05-11:45). Pożegnalny obiad i wylot z Peru.

 

Wyprawę można przedłużyć o kilka dni:

Dzień 8
Odwiedzamy pływające wyspy Uros, zamieszkałe przez górali ze szczepu Ajmara. Płyniemy łódką z trzciny totora rosnącej u wybrzeży. Przejazd do Doliny rzeki Colca, 23 lata temu zdobytej przez polską grupę kajakarzy Canoandes. Krajobraz jest surowy, ozdobiony jedynie kaktusami i ostrą trawą ichu. Nocleg w Chivay.

Dzień 9
Wczesna pobudka, wyprawa do Cruz del Condor, gdzie można zobaczyć kondory, królewskie ptaki Andów w porannym locie przed wyruszeniem w poszukiwaniu pokarmu.  Przejazd do Arequipy, zakwaterowanie, odpoczynek.

Dzień 10
City tour i Santa Catalina

Dzień 11
Całodzienny przejazd do miejscowości Nasca, w drodze postój w porcie inkaskim, możliwość kąpieli w oceanie.

Dzień 12
Opcjonalnie: Przelot nad liniami Nasca, gdzie preinkaski naród pozostawił na ziemi rysunki tajemniczych postaci, tak jakby kapłani tamtych czasów przewidzieli, że  ludzie opanują sztukę latania. Przejazd do Limy. W drodze postój przy oazie Huacachina.

Dzień 13 Wylot z Peru.
Dzień 14 Przylot do Polski.

Uwaga
  Zmiany w programie moga miec miejsce z powodow „siły wyzszej” lub w wyniku obustronnego uzgodnienia
Powr�t