onet.pl PATRONAT
Opis wyprawy
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Towarzysz podróży poszukiwany

Powr�t
Afryka (Kenia)
Witam. Szukam kogoś, kto miałby ochotę odwiedzić Czarny Kontynent. Konkretnie mam na myśli Kenię. Do tej pory podróżowałem po naszym pięknym kraju,ale jak to się mówi- z czasem chcemy więcej
Pragnienie poznania nowej kultury, ludzi, przyrody... Jeśli pociągają Cię takowe aspekty, możemy dojść do porozumienia
Zdobyłem teoretyczne informacje dotyczące wyjazdu do Kenii. Przede wszystkim, gdy wybieramy się z jakimś biurem podróży i mamy współtowarzysza do pokoju- zaoszczędzamy około 1 tys. złotych. Jest to znaczna suma, którą można wydać choćby na 2-dniowe safari. Poza tym z kimś zawsze raźniej i weselej
Dalej sprawy wyglądają w ten sposób. Najlepiej do Kenii jechać w miesiącach grudzień-luty lub czerwiec- wrzesień. Pozostałe to pora deszczowa, więc raczej wyprawa byłaby niezbyt udana.
Myślę więc, że czerwiec byłby dobrym miesiącem na ową eskapadę. Dlaczego nie luty? Otóż wcześniej, przed wyjazdem wypada się zaszczepić, coby zabezpieczyć się przed kilkoma złośliwymi mikrobami. Generalnie dobrze jest zacząć ową profilaktykę tak ze dwa miesiące przed wyjazdem. Podstawa to szczepionki na żółtą febrę, żółtaczkę typów A i B, oraz dur brzuszny. Tydzień przed wyjazdem trzeba też zacząć brać pigułki przeciw malarii.
Nie jest to wszystko aż tak straszne, jak się wydaje Jednak wyjazd w tropikalny, afrykański kraj wymaga pewnych przygotowań.
Może teraz coś o sobie. Jestem płci męskiej, lat 34, mieszkam w Warszawie. Najlepiej więc, gdyby odezwała się do mnie osoba ze stolicy, gdyż wówczas moglibyśmy poznać się realnie, spotkać kilka razy, razem zająć przedwyjazdową profilaktyką i zarezerwować dogodny termin podróży.
Proszę kontaktować się ze mną bezpośrednio na adres mailowy: deepblue75@interia.pl
Pozdrawiam
Powr�t