onet.pl PATRONAT
Opis wyprawy
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Towarzysz podróży poszukiwany

Powr�t
Wyprawa do Bangladeszu i Birmy
Witajcie,

Planujemy wyprawę do Bangladeszu (główny cel to Chittagong Hill Tracts) i Birmy. Poszukujemy towarzyszy/towarzyszek podroży.

My: Ewa i Leszek, 40-latkowie, z wykształcenia prawnicy, przedsiębiorcy, we własnej ocenie ludzie bardzo tolerancyjni, wyluzowani na maksa (co dla niektórych obserwatorów może oznaczać, ze na sile chcemy wyglądać na góra 30-latkowJ). Mieszkamy w Puszczykowie pod Poznaniem.

Termin: pierwsza polowa 2009

Czas: do 30 dni


Budżet: nie mamy tutaj specjalnych ograniczeń, ale preferujemy wyjazdy „klimatyczne”, tzn. takie, które umoziliwaja bezpośredni kontakt z lokalesami, ich życiem codziennym oraz miejscowa kultura. Staramy się uciekać od utartych ścieżek, które wydeptały miliony turystów. Oczywiście nie zawsze się to udaje, ponieważ rezygnacja z „zaliczania” niektórych miejsc jest jednak trudna (szczególnie wówczas, kiedy mamy świadomość, ze szanse na powrót w sa nikle). Preferujemy mieszkanie w małych hotelikach lub u rodzin na miejscu. Staramy się poruszać lokalnymi środkami transportu. Jemy wszystko (no ok., niemal wszystko, co jest dostępne na miejscu) starając się omijać restauracje i bary nastawione na białych turystów.


Doświadczenie: m.in. Tajlandia, Indonezja (m.in. Sulavesi i Irian Jaya), Indie, Peru, Boliwia, Ekwador, USA, Kenia, Tanzania, Rosja, Turcja, Izrael, Armenia, Sri Lanka.

Oczekiwania: Poszukujemy ludzi otwartych, tolerancyjnych, odpornych na stres, gotowych na znoszenie trudów podroży i podejmowanie wyzwań. Istotna jest dobra forma fizyczna i psychiczna. Na trasie zawsze staramy się robić cos ekstra. Mam na myśli np. wspinaczkę, nurkowanie, windsurfing, narty. Wiek nie ma specjalnego znaczenia, ale z doświadczenia, które posiadamy wiemy, ze bardzo rzadko trafiają się ludzie po 40-tce, którzy sa gotowi zaakceptować nasz styl podróżowania oraz pewna skłonność do podejmowania ryzyka oraz akceptowania świadomie zalozonego „dyskomfortu”.

Wielkość grupy: nie więcej niż 6-8 osób

Kontakt: leszek@enpol.com.pl lub 0602 781 741

Powr�t