onet.pl PATRONAT
Pasjonat
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Klub Ludzi z Pasją

Powr�t
OCIEC

pasja, hobby, kolekcjonerstwo itp. zaczyna się bardzo niewinnie, bo na ogół od pierwszej rzeczy którą znajdziemy, bądź dostaniemy. A później wpada nam w ręce kolejna taka sama rzecz i zaczyna się choroba zwana popularnie "bzikiem". Nie są to ciężkie przypadki do pewnego czasu, bo zaczyna działać właśnie "pasja" i to już jest ciężki przypadek.

Człowiek zapadający na w/w określenie potrafi wydać ostatnie pieniądze na rzecz która np. zamyka jakiś ciąg, zestaw, serię. To przypadki kiedy "pasja" dotyczy rzeczy drogich, rzadkich, unikalnych. Ale dosyć rozważań nt. co to jest?!

Moje zupełnie przypadkowe hobby zaczęło sie gdzieś ok. 10 - 15 lat temu i obecnie posiadam zupełnie przyzwoitą kolekcję /prawdopodobnie jedną z nielicznych w kraju bądź może i Europy/ - ładnie pociągnąłem temat, prawda!? No właśnie co to takiego? Nie kosztuje, jest zaskakująco ciekawe i chyba bardzo rzadkie. Otóż zbieram ......... no? KAMIENIE Z DZIURKĄ :-) Tak, nie wapienne wypłukane twory ale granitowe kamyki z naturalna dziurką /czasami bywa ich kilka w jednym egzemplarzu/. Gdzie je można znaleźć - a no na plaży, w wodzie jezior czy strumieni. Mam kamienie z Chorwacji, Ekwadoru, Sardynii, Cypru, Egiptu - oraz naszego Bałtyku. Wiele osób już wie że mam takiego "bzika" i pamiętają w czasie wakacji czy innych wyjazdów o zbzikowanym kolekcjonerze.

Powr�t