onet.pl PATRONAT
Pasjonat
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Klub Ludzi z Pasją

Powr�t
PIOTREK

Witam Wszystkich serdecznie.

Faktycznie pasja to coś wielkiego, coś co powinien mieć każdy z nas. To także część naszej świadomości do której możemy zawsze uciec w razie problemów. Moją pasją oprócz podróży, które uwielbiam i których staram się zawsze odbyć jak najwięcej są dwie rzeczy.

Pierwszą z nich jest nauka, bez której życie stało by się nudne. Nauka daje poczucie pewności siebie, wartości swojej osoby, a także pozwala odkrywać coraz to nowe cele w życiu.
Drugą z moich pasji i chyba jedną z największych jest Iaido. Nie uważam siebie za osobę niezwykłą, ale myślę że Klub Ludzi z pasją to coś w czym warto zaistnieć i pokazać się ze swoimi zainteresowaniami. Dla tych którzy nie wiedzą czym jest Iaido może kilka słów wyjaśnienia. Otóż Iaido do staro japońska sztuka walki, która zakłada użycie miecza japońskiego zwanego potocznie kataną. W czasach kiedy w Japonii dominowała kasta samurajów, Iaido było podstawową formą obrony i walki przekazywaną z ust do ust. Później ulegało różnym zmianom i modyfikacjom, bowiem każdy z nauczycieli (Sensei’ów) dodawał coś od siebie. Dziś Iaido praktykowane jest na całym Świecie przez wąskie grono osób, które chcą nauczyć się panowania nad białą bronią, wyciszyć organizm i nauczyć się sztuki cieszenia się każdą chwilą życia i osiągnięcia wewnętrznej równowagi (czyli nauczyć się tego, co było celem życia każdego Japończyka). Choć staro japońskiej tradycje zanikają to jednak wciąż są ludzie gotowi się poświęcić, aby kultura miecza i zasady kodeksu Bushido nie umarły. Są jeszcze ludzie którzy są gotowi ubrać się w kimono, hakamę, przywiązać dumnie broń do pasa i udać się na ceremonię herbaty w Pawilonie Japońskim.

Tak właśnie wygląda moja pasja i moje życie. Normalnie - 20 latek studiujący Ochronę Środowiska na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, lubiący spotkania z kolegami, koleżankami, słuchający muzyki a wieczorami uczący się na zajęcia. Wieczorami - człowiek wierny staro japońskim obyczajom, uczeń i sensei staro japońskiej szkoły Iaijutsu.

Piotrek Gutwiński
gutwinskipiotr@op.pl www.gutwinski.irg.pl


Powr�t