onet.pl PATRONAT
Pasjonat
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Klub Ludzi z Pasją

Powr�t
GABRIELLE

Moją pasją są Indie - kraj, którego nigdy do końca nie da się poznać. I to już od sześciu lat.
Zaczęło się bardzo prosto - jako dzieciak przypadkiem trafiłam na festiwal Indii, organizowany przez fundację "Viva Kultura". Siedziałam na ławeczce przed sceną, owinięta w sari , z tikką na czole i obserwowałam indyjskie tancerki w akcji. Choć trudno nazwać to tylko obserwacją - całkowicie zafascynowana chłonęłam atmosferę festiwalu wszystkimi zmysłami: wdychałam zapach gotowanych potraw, czy cieszyła feria barw na scenie i dookoła niej, a muzyka chciała porwać do tańca. Miałam dreszcze na plecach i wiedziałam, ze znalazłam TROP.

O Indiach nie wiedziaam wtedy nic poza tym, że leżą w Azji. Dziś wszystkie dostępne książki dotyczące tego kraju połykam w całości :) I czasami naprawdę mam wrażenie, że urodziłam się po niewłaściwej stronie globu.

Od trzech lat poznaję kolejną twarz Indii - bollywoodzkie filmy. Choć mało mają wspólnego z rzeczywistością w tym kraju, pokochałam to kino całym sercem i duszą. Szczególnie muzykę, która całkowicie mnie porywa. Gdy ją słyszę, potrafię tańczyć bez wytchnienia. Dziś obejrzałam już mój osiemdziesiąty film, a niedawno zaczęłam przygodę z południowymi kinematografiami - kollywoodem i tollywoodem.

W moim mieście pomagam organizować imprezy bollywoodzkie, na których tańczymy do muzyki z filmów. Pisałam do lokalnej gazety reportaż na temat "bollymaniaków". Moje znajome, które były już w Indiach, zorganizowały ostatnio pokaz slajdów, żeby zachęcić innych do poznania tego wspaniałego kraju. Dziś są tam znowu - a ja zbieram fundusze... i wzdycham z nadzieją, że do nich dołączę :)

Uwielbiam uczyć się języków obcych. Od tego roku zaczynam studia - lingwistykę stosowaną angielsko-niemiecką (również kultura Anglii bardzo mnie interesuje). Po przygodach z angielskim, niemieckim i ... łaciną, planuje nauczyć się hindi. Najlepiej znam dwa słowa: deewana - szaleniec; a ja jestem szalona na punkcie Indii; oraz dil - serce; bo moje serce leży między Goa a Mumbajem...
Gabrielle

Powr�t