onet.pl PATRONAT
Pasjonat
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Klub Ludzi z Pasją

Powr�t
KAROLINA

Witam
Moją pasją są książki. Jeszce zanim poszłam do "zerówki" umiałam czytać. Cieszyłam się, jak moje starsze siostry chwaliły się nauczycielom, że ich pięcioletnia siostra płynnie czyta. Pamiętam nawet pierwszą rzecz jaką przeczytałam, był to artykuł zamieszczony w lokalnej gazecie.

Tematyka tego artykułu zdecydowanie nie była właściwa dla pięcioletniego dziecka, mianowicie było to o zabójstwie. Pamiętam, jak codziennie chodziłam do biblioteki i wypożyczałam książki. Chyba najmilej wspominam, pewne wydrzenie w "zerówce". Ojciec jednej z moich koleżanek przyszedł do przedszkolanki na skargę, ponieważ jego córka nie potrafiła czytać. Zarzucał jej, że po tylu zajęciach dziecko powinno już dostatecznie czytać przerobione teksty. Pani przedszkolanka w swojej obronie wskazała na mnie i powiedziała: "Niektóre dzieci przyszły do <<zerówki>> i już potrafiły cytać". Czułam się taka dumna. Teraz studiując nie mam tak wiele czasu, jak wcześniej, ale korzystam z każdej nadarzającej się okazji do czytania książek: w drodze do szkoły, w przerwie zajęć itd. Gdy jestem w bibilotece, nie mogę oderwać się od półek. Najchętniej wyszłabym ze wszystkimi książkami.

Tematyka czytanych przeze mnie książek jest różna i zależy chyba od momentu w życiu. Przez kilka lat czytałam książki o śmierci, szczególnie o raku. Chciałam zrozumieć śmierć. Obecnie ze względu na ciężkie okres na studiach lubię literaturę lekką.

Książki, które polecam to "Sto lat samotności" Marqueza i "Cień wiatru" Zafona.

Chciałabym odkryć inne pasje, może wspinaczka wysokogórska, podróże (narazie metafizyczne).

Powr�t