onet.pl PATRONAT
Listy w skrzynce
Napisz do mnie
Napisz do mnie
Listy

Powr�t
Jak przeciętny Kowalski może sobie pozwolić na ekologiczną żywność
.
"Pani Beato bardzo proszę niech Pani umieści na stronie informacje jak przeciętny kowalski może sobie pozwolić na ekologiczna .żywnośc, gdzie ludzie z małych miasteczek maja taka kupować???nie oszukujmy się nie każdego stać na jedzene bananów w tropikach itp. i można wywnioskować ze smieciowe jedzenie jest na biednych a zdrowa zywnosc dla bogatych. pozdrawiam serdecznie."


 

ODPOWIADAM:

Zdrowe jedzenie wcale nie jest jedzeniem ze sklepów ekologicznych. Naprawdę! Poza tym w sklepie ekologicznym też można się natknąć na niezdrowe rzeczy, ale o tym za chwilę.

Zdrowe jedzenie to takie, które jest naturalne, proste, nie przetworzone w przemysłowy sposób. Czyli nie z proszku, ani z puszki, ani z kartonu, ani z plastikowego kubka. Po prostu prawdziwe, zwykłe jedzenie w takiej postaci, jak zostało stworzone przez Naturę.

Z takich produktów gotuję proste, szybkie, zdrowe dania.

Czy sprawdzała pani kiedykolwiek czy w pani wiejskim sklepie jest kasza jaglana, płatki owsiane i soczewica? Pewnie nie. A to jest właśnie zdrowe jedzenie!

Z tej kaszy jaglanej i zwykłych, grubych płatków owsianych codziennie rano gotuję zdrową owsiankę z dodatkiem odrobiny rodzynek, dwóch suszonych daktyli, łyżki siemienia lnianego i kilku innych, równie łatwo dostępnych rzeczy.

Z soczewicy gotuję pyszną zupę z dodatkiem warzyw kupionych w zwykłym warzywniaku. W pani wiejskim sklepie albo na targowisku te warzywa pewnie będą dużo lepsze niż warzywa kupowane w wielkim mieście.
Do tego odrobina zwykłych, prostych przypraw - kilka kulek ziela angielskiego, pieprz, liść laurowy – i ma pani ZDROWE JEDZENIE!!!

Mam podać więcej przykładów? Proszę bardzo:

Kasza gryczana z brokułami, fasolka szparagowa z ziemniakami i koperkiem, zupa z warzyw, zielona soczewica z kalafiorem i zielonym groszkiem, kasza jaglana z cukinią i kminkiem, czerwona soczewica z dynią i brukselką (ach, jakie to jest dobre!), zupa kalafiorowa z ziemniakami i wiele, wiele innych.

Ja na przykład dzisiaj gotuję zupę brokułową z kaszą pęczak.

Powr�t